Engedtessék meg nekem, hogy a magyar nyelvben való sajnálatos tudatlanságom ellenére születésemtől a sírig szívemben és érzéseimben magyar maradjak, és ennek megfelelően odaadóan elő kívánjam mozdítani a magyar zenekultúra ügyét.

Liszt Augusz Antalnak
Pódiumon a Kamarazenekar

2022. március 23. 19.00-21.00

Solti terem

Konzis koncertek 2022 tavasz

Pódiumon a Kamarazenekar A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Purcell: g-moll chaconne
Mozart: 23. (A-dúr) zongoraverseny, K. 488
Vajda Vince (zongora)
SZÜNET
Britten: Simple Symphony, op. 4

A Bartók Konzi Vonószenekara
Vezényel: Tuska Zoltán

Annak az intézménynek a története, amelyet ma Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziumnak neveznek, évtizedekkel a Zeneakadémia megnyitása előtt, 1840-ben kezdődött. Egy magas szintű képzést nyújtó, modern zeneiskola gondolata, amilyen a párizsi Conservatoire, a bécsi vagy éppen a Mendelssohn által alapított lipcsei konzervatórium is volt, erősen foglalkoztatta a kor döntéshozóit, a pénzügyi háttér biztosítása azonban már akkor sem bizonyult könnyű feladatnak. Ezen segített az év januárjában Pesten koncertező Liszt Ferenc, aki egyetlen hangversennyel tizenkétezer frankot gyűjtött az intézmény javára. Az iskola egészen 1948-ig a Nemzeti Zenede nevet viselte, és nagyszerű muzsikusok hosszú sorát adta a hazai és európai zenei életnek. Persze tehetséges növendékekben ma sincs hiány, ahogyan azt a Konzi diákjainak érett és ihletett produkciói évről évre bizonyítják a Zeneakadémia Solti termében.

Rendező:

Zeneakadémia Koncertközpont

Jegyár:

Sorozat:

Konzis koncertek

A sorozat további eseményei: