A Bukaresti Magyar Zene Fesztivál különdíjasának hangversenye

2022. október 25. 19.00-21.00

Régi Zeneakadémia, Kamaraterem

A Bukaresti Magyar Zene Fesztivál különdíjasának hangversenye A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Schubert: 13. (A-dúr) zongoraszonáta, D. 664
Liszt: Zarándokévek, Első év: Svájc – 9. Genfi harangok
Prokofjev: 4. (c-moll) zongoraszonáta, op. 29
Ligeti: Etűdök – 4. Fanfares
Ligeti: Musica ricercata – 11. (Omaggio a Girolamo Frescobaldi) Andante misurato e tranquillo

Theodor Dumitru (zongora)

Theodor Dumitru a bukaresti Liszt Intézet által idén májusában 18. alkalommal megszervezett Magyar Zene Fesztivál egyik díjazottja. A Bukaresti Nemzeti Zeneművészeti Egyetemen diplomázott zongoraszakon, jelenleg az intézmény elsőéves mesterképzős hallgatója Dana Borsan művésztanár osztályában. Számos országos verseny és olimpia díjazottja. Olyan művészek mesterkurzusain gazdagította ismereteit, mint Joanna MacGregor és Pascal Rogé (Summer Festival and School), Maria Masycheva és Georgy Gromov (Académie Musicale Internationale de la Côte de Nacre), illetve Florian Mitrea (Hoinar Fesztivál). Koncertezett többek között Bukarestben (Román Atheneum, Magyar Kulturális Központ, George Enescu Múzeum), több jelentős román kulturális központban, valamint az angliai Dartington International Summer School ösztöndíjasainak hangversenyén. Szólistaként hangversenyezett a Pitești Filharmóniával és a George Enescu Zeneművészeti Kollégium zenekarával.

de:Presented by

Zeneakadémia Koncertközpont, Bukaresti Magyar Intézet

de:Tickets:

A koncertre a belépés díjtalan a terem befogadóképességének a határáig.