23 diplomata feleség a Liszt Múzeumban

2018. április 11.

Múzeumunkba március végén ismételten illusztris vendégek érkeztek, ez alkalommal magyarországi nagykövet feleségek tettek látogatást intézményünkben. Az Argentin Nagykövetséggel közösen szervezett programon 23 diplomata hölgy vett részt a világ szinte minden tájegységét képviselve. Cecilia Scalisi Argentina budapesti nagykövetének felesége, aki a DSB (Diplomatic Spouses of Budapest) szervezet kulturális és szociális tevékenységeinek felelőse a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközponttal együttműködésben szervezte meg a diplomata feleségek látogatását. A program három részből állt: elsőként Domokos Zsuzsanna igazgató asszony tartott előadást Liszt Ferenc és Magyarország kapcsolatáról, ezt követően pedig Váradi László, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének hallgatója adott zártkörű zongorakoncertet a vendégeknek. A program záróakkordjaként Keszler Patrícia, a múzeum kommunikációs referense tartott tárlatvezetést elsődlegesen Liszt személyiségét körüljárva a lakásmúzeumban. A VIP látogatók a színes program keretében lehetőséget kaptak arra is, hogy a közelmúltban nyilvánosságra hozott Liszt-kéziratokat is egy rövid időre megtekinthessék.