A Liszt-házak vezetői Raidingban egyeztettek

2024. május 28.

2024. április 19-én a raidingi Liszt-ház a nemzetközi együttműködés vezetőivel egyeztette épületbővítési terveit.

Liszt Ferenc szülőházát a raidingi Liszt-Haus felújítja az idei évben, és a már meglévő koncertterem mellé még egy új épületet emelnek a szülőház kertjében, amely új kiállítóhelyiségeket foglal majd magába. A felújításért felelős három kurátor, Theresia Gabriel művészettörténész, Johannes és Eduard Kutrowatz zongoraművészek a hivatalos bejelentésre meghívták a helyszínre a többi Liszt Múzeum zenetörténész vezetőit, hogy szakvéleményüket kérjék az előkészületekhez. Bayreuth-ból Dr. Sven Friedrich, a Liszt Múzeum igazgatója, Weimarból Dr. Evelyn Liepsch, a Goethe és Schiller Archívum nyugalmazott vezetője, Budapestről pedig Dr. Domokos Zsuzsanna, a Liszt Múzeum és Kutatóközpont igazgatója képviselte a nemzetközi együttműködésben résztvevő intézményeket. A kurátorok bemutatták az épülő objektum jelenlegi állapotát, majd megosztották a koncepciót és a látványterveket, amelyeket Christof Cremer bécsi színpad és díszlettervező készített.

A résztvevők (balról jobbra): Eduard Kutrowatz, Dr. Domokos Zsuzsanna, Dr. Sven Friedrich, Dr. Evelyn Liepsch, Christof Cremer, Mag. Theresia Gabriel és Johannes Kutrowatz