A Régi Zeneakadémia rendszeres fellépője a Westminster Apátságban adott teltházas koncertet

2024. február 22.

Örömmel számolunk be a hírről, hogy Tóth-Vajna Zsombor, aki számos alkalommal lépett színpadra a Liszt Múzeum Kamaratermének színpadán, 2024. február 18-án a londoni Westminster Apátságban teltházas koncertet adott. Az orgona- és csembalóművész első magyar zenészként játszott az apátság orgonáján. A hangversenyen Händel, Purcell, Couperin, Tomkins, Croft és Blow művei hangzottak el, amely egyben a művész doktori kutatási területe is a londoni Royal College of Musicon.

Tóth-Vajna Zsombor a londoni Westminster Apátság orgonájánál

2024. február 24-én 11 órakor Magyarországon is hallhatják Tóth-Vajna Zsombort. A Liszt Múzeum szombati matinékoncertjén a Magyar Állami Operaház magánénekesnőjével, Gábor Audrey-val az angol barokk kamarazene világát mutatja be.

Jegyek és további információk: https://lisztmuseum.hu/programok_muzeum/2024-02-24-gabor-audrey-es-toth-vajna-zsombor-kamarakoncertje-12320