Amerikai Liszt Társaság Hírlevele

2014. március 11.

Örömmel értesítjük kedves olvasóinkat, hogy az Amerikai Liszt Társaság újságjának és honlapjának főszerkesztője, Edward Rath 2013 októberében ellátogatott Budapestre, s részt vett a Zeneakadémia ünnepélyes megnyitóján, majd több alkalommal is tiszteletét tette a Múzeumban. Itt tartózkodása alatt interjút készített Dráfi Kálmán zongoraművésszel, a Zeneakadémia tanszakvezető tanárával, valamint Eckhardt Máriával, a Liszt Ferenc Emlékmúzeum alapító igazgatójával és Domokos Zsuzsanna jelenlegi igazgatóval. A főszerkesztő közvetlen hangvételű bevezetőben számol be budapesti utazásáról, amelyben leírja, hogy akárhányszor megérkezik fővárosunkba, megtisztelve érzi magát, hogy Liszt hajdani otthonába látogathat. Ez alkalommal különös élményben volt része, mert Liszt Ferenc születésnapján, Liszt Ferenc zongoráján játszhatott.

A cikkeket teljes terjedelemben elolvashatják az alábbi linkre kattintva:

Az Amerikai Liszt Társaság megtisztelt minket azzal, hogy honlapjukra kitették a Múzeum emblémáját, s arra kattintva az amerikai olvasók azonnal a Liszt Múzeum angol nyelvű honlapjának nyitó oldalán találják magukat.

Hamarosan a Liszt Múzeum honlapjáról is közvetlenül elérhető lesz az Amerikai Liszt Társaság honlapja.