Beszámoló a Múzeumok Éjszakájáról

2019. július 4.

Ebben az évben ismét sokszínű, gazdag programmal vártuk vendégeinket a Múzeumok Éjszakáján, mely az előző évekhez viszonyítva hatalmas érdeklődéssel zárult: 650 vendégünk volt ezen a csodálatos estén. Az érdeklődők nem csak Liszt Ferenc egykori lakására és személyes tárgyaira, hangszereire voltak kíváncsiak, a meghirdetett programok is vonzották az este látogatóit. Egyik kiemelkedő eseményünk az a tárlatvezetés volt, amelyet Fedoszov Júlia tartott Liszt Ferenc hangszereiről, melyeket Borbély László zongoraművész szólaltatott meg. A különleges - évente egyszer előforduló - eseményen hallhattuk Liszt két Chickering koncertzongoráját, a Bösendorfer zongorát, a Mason&Hamlin harmóniumot és a Bachmann által készített üvegzongorát.

Vendégeink próbára tehették klasszikus zeneismeretüket Domokos Zsuzsanna igazgatónő játékos, vetélkedővel egybekötött előadásán. Több tárlatvezetést is tartottunk: magyar nyelven Halász Krisztina vezette körbe a múzeum iránt érdeklődőket, a külföldi vendégeknek pedig Avar Katalin tartott angol nyelvű tárlatvezetést. A múzeumi programok mellett szokásunkhoz híven nagyszerű koncertekre invitáltuk vendégeinket, melyeket Kovács Tamás trombitaművésznek köszönhetően fanfármuzsika előzött meg a múzeum erkélyéről.

Az est fellépő művészei:

Szokolay Ádám, fiatal zongoraművész Liszt, Debussy és Bartók egy-egy művét adta elő, melyet a közönség vastapssal jutalmazott;

Borbély László zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem művész tanára, teltház előtt lenyűgöző előadásában játszotta el Liszt néhány zongoradarabját;

Bogányi Gergely zongoraművész és Balázs-Piri Soma zongorista, a Virtuózok korcsoport győztese szóló és kamaradarabokkal lépett színpadra;

Somlai Valéria zongoraművésznő és Kékkovács Mara színművésznő zenés-prózás műsorukkal vittek el bennünket egy Szerelmi körsétára a nagyvilágban Liszt, Kosztolányi, García Lorca, Rachmaninov, Shakespeare, Debussy, Goethe, Verlaine és Gershwin művei által.

Sikeres, szép estének voltunk szem-és fültanúi. Köszönjük kedves látogatóinknak, hogy részt vettek programjainkon. Várjuk Önöket jövőre is!