Búcsúzunk Kárpáti Jánostól

2021. március 31.

A Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatócentrum összes munkatársa nevében fájdalommal osztjuk meg honlapunk olvasóival a hírt, hogy a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem nyugalmazott címzetes egyetemi tanára, könyvtárigazgatója, az MTA doktora, Kárpáti János 2021. március 19-én elhunyt.

Tanár úr Liszt életművének, örökségének megőrzéséért fáradhatatlanul dolgozott, a Régi Zeneakadémia restaurálásának idején, az 1980-as évek derekán a Zeneakadémia akkori vezetőségével, Ujfalussy József rektor úrral és Dencső István gazdasági igazgató úrral együtt határozta el az állandó Liszt Múzeum megalapítását, majd vezette kialakításának  szakmai irányítását. A megnyitás után is folyamatosan figyelemmel kísérte a múzeum működését. Az, hogy ma is létezik a Zeneakadémián Liszt Múzeum, neki is nagyban köszönhető. Nekrológot a Liszt Múzeum első igazgatónője, közvetlen munkatársa, Eckhardt Mária fog közzétenni róla a Liszt Társaság lapjának következő számában. Mi, a múzeum jelenlegi munkatársai is szeretettel és tisztelettel őrizzük meg emlékezetünkben.