ZENETUDOMÁNYI ELŐADÁS A PETŐFI IRODALMI MÚZEUM MÁRCIUS 15-I PROGRAMJÁBAN

2023. március 9.

A Petőfi-variációk elnevezésű, egész napos, térítésmentes rendezvény részeként a zenetörténeti előadás 14 órakor kezdődik, Petőfi Liszt Ferenc emlékezetében címmel, Fehérvári Péter színművész közreműködésével. Dr. Domokos Zsuzsanna, a Liszt Múzeum igazgatójának előadása rámutat Petőfi Sándor és Liszt Ferenc egyező, illetve egymástól különböző személyiségvonásaira, valamint azoknak a közös barátoknak fontos szerepére, akik hozzásegítették Lisztet, hogy méltón tudja kifejezni tiszteletét és kegyeletét a költő iránt, mert noha nem találkozott személyesen Petőfivel, hazájának 19. századbeli meghatározó személyiségei közé sorolta 1885-ben, halála előtt egy évvel, a Magyar Történelmi Arcképek című zongorasorozatának panteonjában. Az előadást Petőfi és Vörösmarty versei, Liszt zeneművei, és vetítés teszik színesebbé.

A közönség maximális létszáma 60 fő lehet, a regisztráció ide kattintva érhető el.

Dr. Domokos Zsuzsanna előadása után 16 órától Meláth Andrea tanszékvezető és Mráz Nikolett énekművészek, valamint Virág Emese zongoraművész koncertje várja az érdeklődőket.