Eddig ismeretlen Liszt-hagyatéki könyv került elő

2017. augusztus 28.

A Zenetudományi Intézet könyvtárából állományi revízió közben előkerült egy Liszt hagyatéki bélyegzővel ellátott könyv 1. és 2. kötete: Sebastian Brunner: Heitere Studien und Kritiken in und über Italien címmel (Wien 1866). Ezt a könyvet a Zenetudományi Intézet antikváriumból vásárolta az 1960-as években, hogy oda miként kerülhetett, azt homály fedi. Liszt ugyanis a budapesti könyv- és kottatárát a Zeneakadémiára hagyta, s halála után ezekre a kiadványokra egy kék pecsét került: „Liszt Ferenc hagyatéka.”

Richter Pálnak, a Zenetudományi Intézet igazgatójának és Benyovszky Máriának, a könyvtár vezetőjének köszönhetően a mű visszakerült Liszt könyvei közé, a Liszt Múzeum gyűjteményébe és azóta állományba vettük. Köszönjük a nagylelkű felajánlást!