Hamarosan új időszaki kiállítás nyílik

2015. április 22.

2015. május 22-én új időszaki kiállítás nyílik a Liszt Ferenc Emlékmúzeumban "A Don Sanche-tól a Via Crucisig. Liszt Ferenc európai útja Párizstól Budapestig" címmel. A kiállítás tematikája Lisztnek az opera műfaj iránti életre szóló érdeklődését járja körbe  az első, gyerekkori operától kezdve a weimari operabemutatókon és operaátiratokon át az oratórium műfajának egyéni megújításáig.  A magyar-francia együttműködéssel létrejövő kiállítás francia kurátor munkatársa Nicolas Dufetel Liszt-kutató, a magyar részt Domokos Zsuzsanna és munkatársai állítják össze. A kiállítást a budapesti Francia Intézet támogatja. A kiállítás magyar anyagához ezúttal több párizsi közgyűjtemény (Opera, Bibliothéque Nationale, Archive) és a Klassik Stiftung Weimar Goethe-Schiller Archívuma, illetve a weimari Liszt-ház gyűjteménye küld digitális másolatot, saját anyagunkat pedig számos magyar közgyűjteménytől kölcsönzött műtárgy gazdagítja.