JÚNIUS 9 és 11 között Csákváron is látogatható a Liszt és Dante kapcsolatát bemutató kiállításunk

2023. június 9.

A budapesti Liszt Múzeum munkatársainak „Egyre mélyebbre merülök Dante sötét erdejében...” című tablókiállítása a budapesti Zeneakadémiai megnyitó után Csákváron is megtekinthető 2023. június 9 és 11 között.

A Liszt Ferenc és Dante kapcsolatát bemutató plakátkiállításának második magyarországi helyszíne a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola csákvári központja. A megnyitón köszöntőt mondott Gránitz-Pápai Judit, a népfőiskola kulturális szervezője, majd Bodrogai Dóra, a kiállítás egyik kurátora foglalta össze a tárlat koncepcióját. A rendezvényen közreműködött Nagy Judit (fuvola), Szabó Ferenc János (zongora) és Bodrogai Dóra (fuvola).

A kiállítás a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont (Zeneakadémia) szellemi tulajdona, mely eredetileg a Zeneakadémia és a Liszt Ünnep együttműködésében, a Müpa szervezésében valósult meg.

A csákvári tárlat megrendezését a Kárpát-medencei Népfőiskola támogatta.

A kiállítás kurátorai: Bodrogai Dóra, Halász Krisztina és Peternák Anna. A tablókiállítás virtuális formában megtekinthető a honlapunkon magyar és angol nyelven.