KÁPOLNÁSNYÉKEN IS LÁTOGATHATÓ A LISZT ÉS DANTE KAPCSOLATÁT BEMUTATÓ KIÁLLÍTÁSUNK

2023. szeptember 25.

Szeptember 22-én Rodics Eszter, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola elnöke megnyitotta a Dante és Liszt Ferenc ihletett kapcsolódását bemutató kiállítást a kápolnásnyéki Liszt Művészházban. A tárlat részleteit a Liszt Múzeum munkatársa, Jereb Hanna ismertette, fuvolán Verő Johanna, a Zeneakadémia hallgatója működött közre.

A kiállítás csütörtöktől vasárnapig 10-18 óra között látogatható. Jegy a Vörösmarty Emlékházban váltható.

A kiállítás a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont (Zeneakadémia) szellemi tulajdona, mely eredetileg a Zeneakadémia és a Liszt Ünnep együttműködésében, a Müpa szervezésében valósult meg 2021-ben.

A kiállítás kurátorai: Bodrogai Dóra, Halász Krisztina és Peternák Anna.

Köszönjük az együttműködést a a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskolának és a kápolnásnyéki Liszt Művészháznak.