Lady Solti látogatása Múzeumunkban

2012. október 25.

Solti György születésnapjának 100. évfordulója és az ahhoz kapcsolódó UNESCO Solti-emlékév megnyitása alkalmából a világhírű karmester özvegye Budapestre látogatott. Először az Akadémia Ligeti György épületét tekintette meg, ahol többek között Dr. Batta András rektor és Bogyay Katalin az UNESCO Általános Konferenciájának elnöke fogadta. Következő állomásként Lady Solti ellátogatott a Liszt Ferenc Múzeumba, ahol a tárlat megtekintése után az Akadémia tanárai és diákjai egy különleges koncertet adtak a tiszteletére.

Dr. Batta András és Domokos Zsuzsanna fogadta Lady Soltit Liszt egykori ebédlőjében.

Lady Solti megcsodálta a Maestro otthonát, s elmondta, hogy megrendítő ott állni, ahol a Liszt hajdan élt és alkotott, majd hozzátette, hogy a gyűjtemény egy kincsestár.

Nagy figyelmet szentelt a családi fotóknak, a személyes tárgyaknak és a vitrinekben található kottáknak.

Megcsodálta Wilhelm Kaulbach Liszt portréját, s a Chickering által készített koncert zongorát, amelyen egy ezüst kottatartó áll.