Liszt-emlékhelyek raidingi találkozója

2022. április 19.

2022. április 2-án Raidingban folytatódott a Liszt-házak, emlékhelyek nemzetközi együttműködése keretében a közösen rendezett programok sorozata. Az együttműködés célja, hogy az egyes helyek terveit és szándékait rendszeresen megosszuk egymással, és egymást ösztönözzük.

Ennek a célnak a keretében nyitotta meg az újonnan létrehozott Liszt könyvtárban Manfred Fuchs, a raidingi Liszt Társaság elnöke a schillingsfürsti Liszt Társaság és Akadémia által szervezett Liszt-festménykiállítást, Reiner Grunwald festőművész alkotásait. A festményeket 2019 elején a budapesti Liszt Zeneakadémia fogadta. A kiállításmegnyitón Markus Landauer, Raiding polgármestere köszöntötte a vendégeket, és Gabriel Tritremmel, az eisenstadti Haydn-Konzervatórium hallgatója működött közre. A megnyitó előtt a Manfred Fuchs (Raiding), Dr. Martin Czernin (Raiding-Eisenstadt), Hans Emmert (Schillingsfürst) és Dr. Domokos Zsuzsanna (Budapest) számolt be az elmúlt időszak eredményeiről, illetve a jövő eseményeiről. Dr. Martin Czernin részletes tárlatvezetést tartott a résztvevőknek Liszt szülőházában és a mellette lévő koncertteremben. A raidingi Liszt-könyvtár már 4500 tétellel büszkélkedhet, ahol havonta tematikus koncerteket tartanak, historikus hangszereket keltenek életre, októberre konferenciát szerveznek, és számos programot rendeznek a fiatalok számára. Bécs és Graz egyetemeivel együtt Liszt-Akadémiát hoztak létre. Júliusban Schillingsfürst az általa szervezett Lisztakadémia 10. évfordulóját ünnepli, amelyre Weimar, Budapest, Bayreuth, Raiding és Schillingsfürst képviselőit várják a további együttműködés alakításának reményében.

Balról jobbra: Markus Landauer, Gabriel Tritremmel, Reiner Grunwald, Hans Emmert, Manfred Fuchs

A találkozó résztvevői

Manfred Fuchs és Reiner Grunwald