Liszt Fesztivál Schillingsfürstben

2022. július 7.

2022. július 9. és 16. között rendezik meg az 5. Liszt Fesztivált Schillingsfürstben, amivel folytatódik a Liszt-házak, emlékhelyek nemzetközi együttműködése keretében közösen rendezett programok sorozata.

A fesztivál idején megszervezett találkozó, amelyre Weimar, Budapest, Bayreuth, Raiding és Schillingsfürst képviselőit várják, folytatása a 2022. április 2-i raidingi rendezvénynek. A Liszt Ferenc Emlékmúzeum képviseletében Dr. Domokos Zsuzsanna igazgatónő és Kovács Zsuzsanna munkatársunk vesz részt. Az eseménysorozatot a budapesti Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont indította útjára 2016 szeptemberében, amikor fogadta a társmúzeumok, Liszt emlékhelyek képviselőit. A kezdeményezés célja, hogy a személyes találkozó lehetőséget nyújtson a Liszt Ferenc emlékét ápoló intézmények munkatársainak a további együttműködés kialakítására.

Az 5. Schillingsfürsti Liszt Fesztivál részletes programja: