Maribori Liszt kiállítás

2016. augusztus 12.

Örömmel értesítjük látogatóinkat, hogy Franz Liszt, Small European Tour („Liszt Ferenc, kis európai turné”) címmel kiállítás nyílt 2016 június 10-én a Pokrajinski Muzej Mariborban, Szlovéniában (maribori Helytörténeti Múzeum). A kiállítás a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont közreműködésével valósult meg, 2017 áprilisáig látogatható. A maribori kiállításon a Liszt Ferenc Emlékmúzeum gyűjteményéből is szerepelnek tárgyak, egy Liszt szobor és egy koszorúszalag a zeneszerző tulajdonából. A Liszt-kiállítás apropója, hogy idén ünneplik a 170. évfordulóját annak a koncertnek, melyet Liszt Ferenc adott a maribori kastély lovagtermében.

A Pokrajinski Muzej Maribor szervezésében 2016 októberében Liszt Ferenchez kapcsolódó konferencia is lesz, Europe in the time of Franz Liszt címmel, melyen múzeumunk munkatársai is részt vesznek.

A kiállításról ITT találnak részletesebb leírást.