Nemzetközi konferencián vett részt a Liszt Múzeum és Kutatóközpont két munkatársa

2022. október 3.

2022. szeptember 20 és 22 között került megrendezésre a ,,Musikalische Praxis im langen 19. Jahrhundert: Unbekannte Ego-Dokumente aus Zentraleuropa” című nemzetközi konferencia a bécsi Zene- és Előadóművészeti Egyetemen, melyen Jereb Hanna (Learning from a virtuoso – Masterclasses with Franz Liszt and his pupils ) és Cselényi Máté (Ergänzungen zum Besuch von Franz Liszt in Ungarn im Jahr 1856 und 1858) tartottak előadást.

A nemzetközi konferencia közös szervezésben jött létre. Az együttműködő intézmények között volt az Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Institut für Musikwissenschaft und Interpretationsforschung, az Österreichische Gesellschaft für Musikwissenschaft, a Denkmäler der Tonkunst in Österreich (DTÖ), a Historický ústav SAV, v.v.i., Bratislava és a budapesti ELKH BTK Zenetudományi Intézet, Magyar Zenetörténeti Osztály. A konferencia szervezőbizottságának tagjai Martin Eybl, Békéssy Lili és Jana Laslavíková voltak.