Raidingi tanulmányút – együttműködés indul a Liszt Múzeumok közt

2015. június 17.

Meglátogattuk Liszt Ferenc szülőházát Raidingban (magyar nevén Doborjánban), mely jelenleg szintén emlékmúzeum. A budapesti Liszt Múzeum munkatársai közül – két kivétellel – még senki nem járt Raidingban, így mindannyian örülünk annak, hogy ilyen nagy létszámban részt tudtunk venni a kiránduláson. A raidingi Liszt-fesztivál rendezői, Johannes és Eduard Kutrowatz meghívására érkeztünk, akik kedvezményes koncertjegyet biztosítottak a számunkra Aleksandra Mikulska koncertjére. A zongoraművésznő Liszt és Chopin műveket játszott.

A Liszt-házban Dr. Gonda Gábor szívélyesen fogadott bennünket, múzeumban Manfred Fuchs tanár úr, a raidingi Liszt Ferenc Társaság vezetője tartott tárlatvezetést (Franz Liszt Verein Raiding). Végül Liszt szobrához koszorút helyeztünk. A raidingi kollégákkal való személyes találkozás alapja lesz egy később kibontakozó együttműködésnek a hazai és külföldi Liszt-emlékhelyek közt.