Reiner Grunwald festőművész festménykiállítása a Zeneakadémia fő épületének Átriumában

2019. január 9.

2019. január 5-én a Zeneakadémia fő épületének Átriumában Liszt tematikájú festménykiállítás nyílt meg. A bajorországi származású Reiner Grunwald festőművész a schillingsfürsti Liszt Társasággal együttműködve évek óta foglalkozik Liszt életével, a zeneszerző körüli fontos személyek és helyszínek akvarellként és más festői technikával elkészített megörökítésével. Schilllingsfürst települése a kastély ura, Constantin Fürst zu Hohenlohe-Schillingsfürst herceg úr támogatásának köszönhetően folyamatosan ápolja Liszt örökségét, nyaranta egyhetes mesterkurzust és fesztivált rendez Liszt emlékére. A kastély egykori gazdája, Gustave Hohenlohe bíboros többször látta vendégül Lisztet ebben a kastélyban az 1870-es évek elején, és a zeneszerző szobája most emlékszobaként fogadja a látogatókat, a parkban pedig még Liszt életében, 1884-ben szobrot állítottak a tiszteletére.

A festménykiállítás a Liszt Múzeumok nemzetközi találkozójának programja keretében jött létre. A kiállítás megnyitón a herceg úr a családi szálakról, Schillingsfürst jelentőségéről beszélt Liszt életében, Hans Emmert úr, a helyi Liszt Társaság fő szervezője bemutatta a művészt, röviden jellemezte az alkotásait, s háláját fejezte ki, hogy a kiállítás Budapest egyik legimpozánsabb épületében kaphatott helyet. Domokos Zsuzsanna, a budapesti Liszt Ferenc Emlékmúzeum igazgatója, egyben a kiállítás szervezője a program megszületéséről beszélt, és megköszönte a Zeneakadémia vezetőségének, hogy az első pillanattól kezdve támogatja a Liszt Múzeumok nemzetközi együttműködését. A megnyitóbeszédeket követően az alkotó, Reiner Grunwald is rövid kommentárt fűzött a kiállításhoz. A megnyitón részt vett a raidingi Liszt Társaság vezetője, Manfred Fuchs úr is feleségével együtt, aki jelenlétével szintén a Liszt Múzeumok közti nemzetközi kapcsolatrendszer építését kívánta hangsúlyozni. A Zeneakadémiát Dr. Vigh Andrea rektor asszony, Fekete Gyula tudományos és nemzetközi rektorhelyettes úr, az Egyetem tanárai és munkatársai képviselték.  A kiállítás 2019. február végéig tekinthető meg a Zeneakadémia Átriumában.