Sikeres múzeumpedagógiai foglalkozások a Liszt Ferenc Emlékmúzeumban

2015. június 4.

Nagy örömünkre szolgál, hogy egyre több diákcsoport veszi igénybe a Liszt Ferenc Emlékmúzeum változatos múzeumpedagógiai foglalkozásait; ilyen intenzív érdeklődésre korábban soha nem volt példa. Budapesti és vidéki iskolák mindenféle korosztályú tanulói látogatnak el hozzánk, általános iskolások és gimnazisták is. Nemsokára fogadhatjuk a pesterzsébeti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola diákjait, akiket zenés-táncos játékokkal várunk. Május 6-án a Móricz Zsigmond Gimnázium tanulóinak tartottunk interaktív foglalkozást, mely három különböző helyszínen zajlott a Régi Zeneakadémia épületén belül, zenehallgatással, improvizációs gyakorlatokkal és a múzeum anyagára adaptált activity játékkal. Mindennél jobban mutatja a program sikerét, hogy ugyanebből az iskolából egy másik osztály is eljött hozzánk június 3-án, akik különösen nagy lelkesedéssel, élénk figyelemmel és vidámsággal vettek részt a játékokban.

Szeretettel várjuk továbbra is az érdeklődő gyerekeket minden korosztályból múzeumpedagógiai foglalkozásokra. Az ilyen alkalmak mindig interaktív tárlatvezetéssel kezdődnek és játékokkal folytatódnak, a látogató diákcsoport korosztályának és igényeinek megfelelően. Nyári táborokat, intenzív, több órás programot is tudunk szervezni a múzeum nyitvatartási idejében. Nemcsak tanárok és iskolák, hanem szülők is hozhatnak hozzánk gyerekeket foglalkozásra. A nagyobbaknak a fent említett játékokon kívül Liszt életéhez, zenéjéhez és a múzeumhoz kötődő ismeretterjesztő előadásokat tudunk tartani, a kisebbeket csörgő-zörgő hangszerekkel, memóriajátékkal, kincskereséssel, színezőkkel várjuk.

A múzeumlátogatás, tárlatvezetés (kb. 30-40 perc) és foglalkozás (kb. egy óra) ára:

1000 Ft/fő

A múzeumlátogatás, tárlatvezetéssel (foglalkozás nélkül):

600 Ft/fő

Több órás foglalkozások ára megegyezés szerint.

A foglalkozásokra jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet:

E-mail: info@lisztmuseum.hu

Telefon: 342-7320