Sikerrel zajlott a Liszt Múzeumok találkozója

2016. szeptember 13.

2016. szeptember 10-én nemzetközi Liszt Múzeum találkozóra került sor a Régi Zeneakadémia Kamaratermében, a budapesti Liszt Ferenc Emlékmúzeum megnyitásának 30. évfordulója alkalmából. A rendezvény a Filharmónia Magyarország Kft. által rendezett Nemzetközi Liszt Ferenc Zongoraversenyhez kapcsolódott, a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont, valamint a Filharmónia szervezésében. A találkozón hazai és külföldi Liszt -emlékhelyek képviselői vettek részt, előadásokat tartottak az országukban működő Liszt-kultuszról.  Előadást tartott Dr. Evelyn Liepsch, a Klassik Stiftung Weimar Goethe- und Schiller-Archiv tudományos munkatársa a weimari Liszt-emlékházról, mely nem sokkal Liszt Ferenc halála után nyílt meg. Martin Czernin, a raidingi Liszt Emlékház és az eisenstadti Landesmuseum tudományos munkatársa, Thomas Mersich, a raidingi Liszt-fesztiválok főszervezője bemutatták a raidingi Liszt-emlékházat és a hangversenyközpontban működő aktív koncertéletet. Hans Emmert a Schillingsfürst kastélyban látható Liszt emlékszobáról beszélt, Constantin von Schillingsfürst herceg pedig a Liszthez több szálon kötődő Hohenlohe-Schillingsfürst család történetéről. A Liszt Ferenc Emlékmúzeum alapító igazgatója, Eckhardt Mária a múzeum alapításának körülményeiről és az 1986-2009 közti időszakról beszélt. A múzeum jelenlegi igazgatója, Dr. Domokos Zsuzsanna az igazgatósága alatti évekről tartott előadást (2009-től napjainkig), a múzeum sokrétű tevékenységeiről. Az előadások angol nyelven hangzottak el, a részvétel mindenki számára ingyenes volt. A tervek szerint ez az esemény csak a kezdete a Liszt-emlékházak közti együttműködésnek, a későbbiekben még több közös rendezvényre lehet számítani.