Tánc és zene: Családi nap a Liszt Múzeumban

2024. október 24.

Szeptembertől májusig minden hónap utolsó szombatján délután 14 órától 16 óráig interaktív foglalkozásokkal mutatjuk be a 19. századi életet, valamint Liszt Ferenc egykori otthonát.

Következő családi nap: 2024. október 26. (szombat)

Szeretsz táncolni? Szívesen kipróbálnád magad akár kezdőként is? Van füled a zenéhez?

A Liszt Múzeum októberi gyermekprogramján a mozgásé lesz a főszerep, hiszen a résztvevők egészen közelről ismerhetik meg a Liszt korában népszerű romantikus, valamint régebbi, reneszánsz táncokat. A foglalkozáson bemutatjuk a Múzeum 19. századbeli ruhagyűjteményét és rácsodálkozunk a korábbi, reneszánsz táncokat ábrázoló festményekre is. Szó esik még a reneszánsz és romantikus világképről, valamint a tánc kiemelkedő szerepéről a párválasztásban és egészségmegőrzésben is.

Ajánlott korosztály: 6 éves kortól.

A program ingyenes, de bejelentkezéshez kötött.

Részvételi szándékukat az info@lisztmuseum.hu címen jelezhetik.