Újra Múzeumok Éjszakája június 24-én!

2023. június 13.

Megelevenedik a 19. század a Liszt Ferenc Emlékmúzeumban.

Liszt Ferenc egykori lakását korhű ruhákba öltözve mutatjuk be a nagyközönségnek két izgalmas tárlatvezetésen a Múzeumok Éjszakáján este 7 és 9 órai kezdettel.
A 19. századi társas eseményeket megidézve természetesen a zene sem maradhat el! Az est folyamán négy különleges koncertnek ad helyet az Emlékmúzeumból nyíló Kamaraterem:

16.30 ROMÁN MIKOLA (HEGEDŰ), HÁRY PÉTER (CSELLÓ), KISS PÉTER (ZONGORA)
18.00 BANDA ÁDÁM (HEGEDŰ), SOÓS ORSOLYA (ZONGORA)
20.00 RAJK JUDIT (ÉNEK), BORBÉLY LÁSZLÓ (ZONGORA), HAVAS JUDIT (PRÓZA)
22.00 BALOG JÓZSEF (ZONGORA)

A kisebbek sem maradnak ki az élményből. Liszt Ferenc korát és a klasszikus zenét játékokkal, változatos foglalkozásokkal mutatjuk be a gyerekeknek 16 órától 20 óráig.

Karszalagárak:

Felnőtt: 2.500 Ft, gyermek: 1.200 Ft (6–18 éves korig). 6 év alattiaknak, fogyatékkal élőknek és ukrán menekülteknek díjtalan a belépés. Szakmai jegy: 200 Ft. A karszalag megvásárolható a Liszt Ferenc Emlékmúzeum jegypénztárában vagy online a muzej.hu oldalon keresztül. A Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont munkáját támogatják, amennyiben a karszalagot a Liszt Múzeumban vagy a muzej.hu weboldalon a Liszt Múzeum ikonjára kattintva vásárolják meg.

További információ és részletes program: