WATZATKA ÁGNES: LISZT FERENC A VIGADÓ SZÍNPADÁN

2016. január 22.

WATZATKA ÁGNES: LISZT FERENC A VIGADÓ SZÍNPADÁN

A Liszt Ferenc Emlékmúzeum új kiadványt kínál Liszt barátainak

Milyen volt az ifjú Liszt, és milyen az érett művész? Mikor és mit játszott? Hogyan öltözött, hogyan viselkedett a színpadon? Hogyan tartott próbát, hogyan vezényelt? Hogyan vélekedett a magyar zenei életről, a magyar művészekről és mecénásokról? Kikkel kötött barátságot?

Ezekre és hasonló kérdésekre keresve a választ, a könyv lapjain kibontakozik előttünk a 19. századi magyar főváros élete, zenei körülményei és szokásai. Liszt Ferenc hangversenyeiről olvasva megismerkedünk a romantikus korszellemmel, a művészetről vallott korabeli felfogással, és nem utolsó sorban Liszt Ferenccel, a haladó és mindig újító művésszel, aki nemcsak zenei zsenialitásával, hanem emberi kedvességével, nagylelkűségével és jótékonyságával is lenyűgözte a magyar főváros lakóit.

A 148 oldalon 96 színes képet tartalmazó, elegáns kivitelezésű könyv a Liszt Múzeum pénztárában kapható. Ára 2800 Forint.