2013. november 30. 11.00-13.00

Régi Zeneakadémia, Kamaraterem

Liszt Múzeum – Matinékoncert: Duo Cello Jaya (Bokor Ella, Mircea Marian - gordonka) A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Versenygyőztes csellisták

Cervetto
D-dúr divertimento, op. 4/3

Offenbach
a-moll duó, op. 53

-;-
A Duo Cello Jaya 2008-ban alakult azzal a célkitűzéssel, hogy szakértelemmel és magas szinten tolmácsolja a közönség számára a koncerttermekben ritkán hallható művekből összeállított változatos repertoárját. A kamaraegyüttest komolyságról és eleganciáról tanúskodó két tehetséges, energikus, fiatal gordonkaművész alkotja. Ella Bokor és Mircea Marian jelenleg a Bukaresti Nemzeti Zeneművészeti Egyetemen doktoranduszai, ahol a nemzetközi szinten elismert gordonkaművész, Marin Cazacu osztályában diplomáztak. Tanáruk jelentősen hozzájárult művészi szemléletük és előadásmódjuk kialakításához, és kamaramuzsikusokként is irányította őket. A két muzsikusnak tapasztalatával sikerül érvényre juttatnia a komolyzenét, megőrizve ennek szubtilis voltát, frissességét és lírizmusát.A két muzsikus egyéni előadóművészi fejlődése hozzájárul a duó kvalitásainak fenntartásához, tapasztalatukat a neves romániai koncerttermekben való fellépésük, illetve kurzusokon és fesztiválokon való részvételük tanúsítja, mint amilyenek a : Sonor, Icon Arts, Exce3s Music, „Sergiu Celibidache” Nemzetközi Fesztivál, „Enescu és a világ zenéje” Fesztivál, Baroque Week Fesztivál, Román Ateneum, Román Rádiótársaság, Lunaria, A zene hangja stb.A kamaraegyüttest komolyságról és eleganciáról tanúskodó két tehetséges, energikus, fiatal gordonkaművész alkotja.

Jegyár:

1.300 Ft (diákoknak és nyugdíjasoknak 600 Ft) - Jegyek válthatók a Zeneakadémia jegyirodájában és a Liszt Múzeumban.