Ensemble Janus Atelier

Szonáta csellóra és zongorára

Szonáta hegedűre és zongorára

David Veber
Zene brácsára és nagybőgőre (ősbemutató)

SZÜNET

Kecskés D. Balázs
Adagio

Music for Strings – Antecessore

Cantus Modestus

-;-Ensemble Janus Atelier: Nejc Avbelj, Elisabeth Wöhrer, Matija Krečič (hegedű); Klemen Bračko (brácsa); Zoran Bičanin (cselló); Miha Firšt (nagybőgő); Davorin Mori (zongora)

A Janus Atelier kiadó két, nemzetközi díjjal (New Note 2013) kitüntettet szlovén zeneszerző, Matija Krečič és David Veber együttműködésével jött létre. Mindketten a Ljubljanai Zeneakadémia zeneszerzés szakán végeztek, és előadóművészként is aktívak: Matija Krečič hegedűsként, David Veber karvezetőként és gitárosként is ismert. Az elmúlt évek intenzív munkája során számos neves európai kamaraegyüttessel vettek részt közös produkcióban, valamint több rövid- és rajzfilmnek, illetvekulturális eseménynek szereztek zenét. 2013-ban alapították meg a Janus Atelier Kiadót, amely az elmúlt 18 hónap alatt öt zeneművet adott ki, illetve megjelentette Matija Krečič vonósegyüttesre komponált Architexture című albumát, melyről részleteket hallhatunk budapesti koncertjükön is. Ezzel együtt megalakult a fiatal zenészekből álló Ensemble Janus Atelier formáció, amelynek összetétele az adott programhoz igazodva változik a szólótól a nagyobb együttesig. A fiatal együttes fellépett már Szlovénián kívül Ausztriában is; zeneakadémiai koncertjükön Krečič művei mellett ősbemutatóként hangzik fel David Veber nagybőgőre és brácsára írt darabja, továbbá megszólal a fiatal magyar zeneszerző, Kecskés D. Balázs egy műve is.

Jegyár:

A belépés ingyenes, a terem befogadóképességének határáig (130 fő)