2016. április 2. 11.00-13.00

Régi Zeneakadémia, Kamaraterem

Liszt Múzeum – Matinékoncert: Bruno Vlahek (zongora) A Zeneakadémia saját szervezésű programja

A-dúr szonáta (K. 209)

Scarlatti
d-moll ('Aria') szonáta (K. 32)

G-dúr szonáta, (K. 427)

Beethoven
f-moll („Appassionata”) szonáta, op. 57/23

Albéniz
Ibéria szvit – 3. Fête-dieu à Seville

Chopin
Asz-dúr ('Esőcsepp') prelűd, op. 28/15

Liszt
Spanyol rapszódia

-;-Bruno Vlahek (zongora)

Az 1986-ban Zágrábban született zongoraművész és zeneszerző csak 9 éves korában kezdett zongorázni, de rendkívüli tehetségére jellemző, hogy már 11 évesen I. díjas lett egy fiataloknak rendezett nemzetközi zongoraversenyen Olaszországban. A Zágrábi Zeneakadémia történetében legfiatalabbként szerzett zongoraművészi diplomát. Számos kitűntetés és érdemérem birtokosa (többek között Svájcban a Paderewskí-díjat, Izraelben a Pnina Salzman Emlékérmet, Madridban a Yamaha Zenei Alapítvány díját kapta meg). Fellépett már Európa, Ázsia, Dél-Amerika és Afrika számos koncerttermében, például Salzburgban, Madridban, Moszkvában, Sanghajban, Szöulban, Tel Avivban. Kritikusai kiemelik nagyfokú virtuozitását és mély gondolati kisugárzását, amellyel élő kapcsolatot létesít koncertjein hallgatóságával. Vlahek több mint 40 darabot komponált zenekarra és különböző kamarazenei formációkra, valamint különleges érdeklődéssel fordul az egyházzene felé. Budapesten a Pasaréti Szent Antal Kórus mutatta be számos egyházi művét Déri András vezényletével. Pályafutása során első ízben vendégszerepel Magyarországon.

Jegyár:

1 500 Ft (diákoknak és nyugdíjasoknak 750 Ft) - Jegyek válthatók a Zeneakadémia jegyirodájában és a Liszt Múzeumban.