Új Liszt Ferenc Kamarakórus hangversenye

2016. november 12. 19.00-21.00

Régi Zeneakadémia, Kamaraterem

Új Liszt Ferenc Kamarakórus hangversenye A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Vytautas Miškinis
When Thou Commandest

Kelly Tang
A Synchrony of Psalms - 22. zsoltár, 23. zsoltár

John Pamintuan
Nativitas

Stephen Leek
Burrinjuck

William Hawley
This Is The Garden

Corrado Margutti
D'amore E D'ombre - 1. O Notte 2. Fuggite, Amanti

Zechariah Goh
The Happiness Of Fish

Americ Goh, Setting
Singapura Permai

Ryan Cayabyab
Preghiera Semplice

-;-Új Liszt Ferenc Kamarakórus

Vezényel: Jennifer Tham

Az Új Liszt Ferenc Kamarakórus 2016 tavaszán indította el azt a hangversenysorozatát, melynek célja, hogy minden évadban egy meghívott, nemzetközileg is elismert külföldi vendégkarnaggyal adjon koncertet népszerűsítve ezzel a kórusmuzsikát, valamint a magyar közönség számára ritkábban hallható kórus repertoárt. Ennek a sorozatnak volt első meghívott vendégkarnagya Grete Pedersen Norvégiából, aki fiatalos lendületével, gondolkodásmódjával, nyitottságával, egyedi próbatechnikájával magával ragadta nemcsak a fiatal muzsikusokból álló együttest, hanem a közönséget is. A sorozat második meghívott vendége Jennifer Tham, szingapúri karnagy és zenepedagógus, a többszörös díjnyertes Szingapúri Ifjúsági Kórus (Singapore Youth Choir Ensemble Singers) művészeti vezetője. Jennifer Tham együttesével világszerte koncertezett, vendégkarnagyként, előadóként vagy éppen kórusversenyek zsűritagjaként rendszeres résztvevője a legjelentősebb kórus eseményeknek. 2011-ben megkapta a Szingapúri Zeneszerzők és Szövegírók Egyesületének „Művészi Kiválóság” díját. 2012-ben pedig az ország legmagasabb művészeti elismerését, a Kulturális Medált adta át neki a Szingapúri Köztársaság elnöke.Jennifer Tham a Szingapúri Ifjúsági Kórus könyvtárából olyan zeneszerzők műveit hozza el nekünk, mint Miškinis (Litvánia), Leek (Ausztrália), Hawley (USA), Tang (Szingapúr), Pamintuan (Fülöp-szigetek), Tang (Szingapúr), Margutti (Olaszország), Zechariah Goh (Szingapúr), Americ Goh (Szingapúr), Cayabyab (Fülöp-szigetek). A koncert műsorában keverednek a különleges hangzások, textúrák és stílusok. A művek szövegei között akad egyházi és világi is, nyelvek tekintetében pedig a két legkülönlegesebb a mandarin és a maláj lesz.

Jegyár:

A koncertre a belépés díjtalan a terem befogadóképességének határáig. (130 fő)