Kamarazene koncert a japán kultúra napja alkalmából

2021. november 2. 19.00-21.00

Régi Zeneakadémia, Kamaraterem

Kamarazene koncert a japán kultúra napja alkalmából A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Fauré: 1. (A-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 13
Serin Son (hegedű), Yui Shimizu (zongora)
Brahms: 2. (A-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 100
Aoki Kanon (hegedű), Murata Marika (zongora)

SZÜNET

Fauré: 1. (c-moll) zongoranégyes, op. 15
Matsuda Aya (hegedű), Molnár Dorina Anna (brácsa), Hagiwara Izumi (cselló), Yamane Yui (zongora)
A Zeneakadémia hosszú évtizedek óta kiváló kapcsolatot ápol Japánnal, számos japán művész került ki az egyetemről és ma is kiemelkedően magas a japán hallgatók létszáma, akik tehetségükkel és szorgalmukkal elkötelezetten ápolják a japán–magyar kulturális kapcsolatokat. Ahogy Magyarországon január 22-én, úgy Japánban november 3-án ünneplik a kultúra napját. Ilyenkor különböző kulturális, tudományos és ismeretterjesztő rendezvényeket tartanak szerte az országban. A Zeneakadémia is csatlakozik a kultúra napi rendezvények sorozatához: a legkiválóbb japán hallgatók kamaracsoportjai adnak koncertet a Régi Zeneakadémia Kamaratermében. Nem véletlenül esett a választás a kamarazenére, hiszen ez a műfaj az összjáték és művészi együttműködés egyik legkifinomultabb formája, igazi zenei csapatmunka. A fiatal japán művészek előadásában megszólal a széles stílusskálán alkotó francia zeneszerző Gabriel Fauré két műve, valamint Johannes Brahms három hegedű-zongora szonátája közül a legnépszerűbb darab.

Rendező:

Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem

Támogató:

Jegyár:

A belépés ingyenes a terem befogadóképességének határáig.