Ifjú tehetségek bemutatkozása

Chaminade: D-dúr concertino, op. 107
Huray Hanna (fuvola), a Bartók Konzervatórium növendéke
Liszt: Három hangversenyetűd – 2. La leggierezza
Nagy Krisztina (zongora), a Zeneakadémia Rendkívüli Tehetségek Képzőjének növendéke
Wieniawski: Polonaise de concert, op. 4
Kelemen Gáspár (hegedű), a Zeneakadémia Rendkívüli Tehetségek Képzőjének növendéke
Liszt: Zarándokévek, Harmadik év – 4. A Villa d’Este szökőkútjai
Orsovai Hedvig (zongora), a Bartók Konzervatórium és a Zeneakadémia növendéke
Ligeti: Szólószonáta csellóra
Jeong Jin Seok (cselló), a Zeneakadémia Rendkívüli Tehetségek Képzőjének növendéke,
Liszt: 15. magyar rapszódia
Szaniszló Attila (zongora), a Zeneakadémia Rendkívüli Tehetségek Képzőjének növendéke

Tanárok: Romos Zsolt (1), Eckhardt Gábor és Hargitai Imre (2, 6), Perényi Eszter (3), Kecskés Balázs (4), Varga István (5)

Az Európai Konzervatóriumok, Zeneakadémiák és Zeneművészeti Főiskolák Szövetségének (AEC) mintegy 300 tagintézménye Európa-szerte, sőt még azon kívül is szorosan együttműködve dolgozik a professzionális zenészképzés színvonalának folyamatos javításán, megújításán. A szövetséggel karöltve működő, 2018-ban alapított Fiatal Zenei Tehetségek Európában (YMTE) nevű szervezet munkájában olyan iskolák vesznek részt, amelyekben a tehetséges fiatalok felkutatása, speciális képzése már egész fiatal korban elkezdődik. A YMTE a 10 és 19 év közötti, tehát még a felsőfokú tanulmányok előtt álló ifjú muzsikusok minél magasabb színvonalú oktatásának előmozdítására 2021-ben immár második alkalommal nemzetközi munkacsoportot hozott létre, amelyben a különböző országokból érkező zeneművésztanárok osztják meg egymással legfrissebb szakmai tapasztalataikat, keresnek megoldásokat a legújabb problémákra, kihívásokra. A munkacsoport 2022. szeptember 2-3-án Budapesten tartja első személyes találkozóját. Ennek tiszteletére jött létre az a rövid hangverseny, amelyen 6 fiatal, rendkívül tehetséges magyar, vagy Magyarországon tanuló muzsikus mutatkozik be a közönségnek. A három zongorista, egy hegedűs, egy csellista és egy fuvolista növendék a hazai zenészképzés két fellegvárában, a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnáziumban és a Zeneakadémia Rendkívüli Tehetségek Képzőjében tanul. Reprezentatív koncertműsorukkal bepillantást nyújtanak az említett intézményekben folyó, nemzetközi összehasonlításban is igen magas színvonalú műhelymunkába.

Rendező:

Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem

Jegyár:

A belépés ingyenes a terem befogadóképességének határáig.