A Zeneakadémia Koncertfúvós Zenekara

Szentpáli Roland (tuba)
A Zeneakadémia Koncertfúvós Zenekara
Vezényel: Antal Mátyás, Kutrik Bence, Szabó Imre, Szabó Ferenc

A Zeneakadémia fúvós hallgatói már a 2023/24-es tanévben is bizonyították két hangversenyükkel, hogy a fúvósegyüttes már jócskán túllépett múltbéli szerepén, és nemcsak mint katonazenekar vagy vásári felvonulások színesítésére szolgálhat, hanem hangversenytermi formációként is egyedülálló lehet. Míg az elmúlt évben főként klasszikus művek átiratait szólaltatták meg, a következő műsoruk középpontjában korunk zenéje áll. Kutrik Bence alkotásának címe a Tejútrendszer közepén megbújó, elképzelhetetlenül nagy méretű és erejű fekete lyukra utal. A kompozíció célja a megfoghatatlan, ugyanakkor fokozhatatlan félelem ábrázolása, melyet az ismeretlen előidézése és az ismeretlenbe vetett egyre erőteljesebb szorongás jellemez. Fekete Gyula tubaversenyének ajánlása Szentpáli Rolandnak szól, a szerző célja a virtuozitás mellett a tuba más oldalainak bemutatása. Mátyássy Szabolcs darabja a zenében rejlő bipolaritásra keresi a választ, valamint a zenei formák szélsőséges különbözőségére utal. Mindhárom tétel szólisztikus megnyilvánulása egy-egy emberi sors zenei leképződése, az emberi élet és a mögöttes humánum, a külvilág, gyakran pedig önmagunk megfigyelése. A koreai Da Eun Park a 2024-es Nemzetközi Fúvószenekari Zeneszerzésversenyen a Zeneakadémia különdíját nyerte el, a győztes pályamű most először hangzik el Magyarországon.

Rendező:

Zeneakadémia Koncertközpont

Jegyár:

Díjtalan belépő igényelhető a Zeneakadémia honlapján és a jegypénztárában, legkorábban a koncert előtt egy hónappal.

Sorozat:

A Zeneakadémia műhelyei

A sorozat további eseményei:

2024. 12. 2

Jelszó: Szenvedély