Ismerjük meg együtt!

2021. február 1.

Bár a Liszt Múzeum pillanatnyilag sajnos nem látogatható, kedves közönségünket továbbra is szeretnénk új élményekkel gazdagítani. A honlapunkon most induló sorozatban múzeumunk munkatársai rövid, személyes hangú és információgazdag ismertetést tesznek közzé egy-egy számukra különösen kedves Liszt-kompozícióról vagy a múzeum egyik műtárgyáról. Ezek között lesznek olyanok, amelyek az állandó kiállításon láthatóak, és olyanok is, amelyek csak esetenként, időszaki kiállításon szerepelnek. Tartsanak velünk, fedezzük fel ismét egy-egy új megközelítésben Liszt művészetének és budapesti otthonának gazdagságát!

02. 02. Liszt Ferenc: A Villa d’Este szökőkútjai

02. 15. Az Érard–Alexandre piano–orgue

03. 01. Szent Erzsébet Legendája

03.15.  Mi ez a nagy HAJcihő? A haj-műalkotásokról a Liszt Múzeum gyűjteménye kapcsán