Ismerjük meg együtt!

2021. február 1.

Bár a Liszt Múzeum pillanatnyilag sajnos nem látogatható, kedves közönségünket továbbra is szeretnénk új élményekkel gazdagítani. A honlapunkon most induló sorozatban múzeumunk munkatársai rövid, személyes hangú és információgazdag ismertetést tesznek közzé egy-egy számukra különösen kedves Liszt-kompozícióról vagy a múzeum egyik műtárgyáról. Ezek között lesznek olyanok, amelyek az állandó kiállításon láthatóak, és olyanok is, amelyek csak esetenként, időszaki kiállításon szerepelnek. Tartsanak velünk, fedezzük fel ismét egy-egy új megközelítésben Liszt művészetének és budapesti otthonának gazdagságát!

02. 02. Liszt Ferenc: A Villa d’Este szökőkútjai

02. 15. Az Érard–Alexandre piano–orgue

03. 01. Szent Erzsébet Legendája

03.15.  Mi ez a nagy HAJcihő? A haj-műalkotásokról a Liszt Múzeum gyűjteménye kapcsán

03. 29. Kín és győzelem

04. 12. A Kamaraterem ékessége

04. 26. Orpheus

05. 10. Ha a hangszerek mesélni tudnának...- Caroline de Saint-Cricq úti zongorája

05. 25. Dallamok „a magyar nép zivataros, de büszke századaiból”

06. 07. Ars longa, vita brevis - A művészet örök, az élet rövid

06. 21. Liszt Ferenc: Három hangversenyetűd

07. 05. Vigyázat,törékeny! Georges Bachmann-féle piano harmonica története

07. 28. „Szíve túláradó lelkesedése szerint”: Liszt Ferenc Magyar rapszódiáiról

(A Magyar rapszódiákról szóló cikket Hózsa Zsófia, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktoranduszhallgatója készítette a múzeumnál töltött szakmai gyakorlati idő keretében.)

08. 27. Liszt otthonának egyik különleges bútordarabja: a komponáló-íróasztal